Categories
Uncategorized

Rosnące zapotrzebowanie na tanie pożyczki pozabankowe

Korzystanie z pożyczek pozabankowych stało się w dzisiejszych czasach bardzo powszechnym zjawiskiem. Nie ma się co temu dziwić, jeśli wziąć pod uwagę panującą w naszym kraju sytuację. Ludzie narzekają na coraz to wyższe koszty utrzymania i na kompletnie do niech nieadekwatne wynagrodzenia. Mają także trudności z pozyskaniem w bankach kredytów, ponieważ instytucje te systematycznie zaostrzają kryteria rozpatrywania wniosków kredytowych.

Tymczasem żyć za coś trzeba, a przecież na dłuższą metę nie da się funkcjonować w ten sposób, że opłaca się jedynie rachunki i kupuje żywność. Tak jednak w Polsce przedstawia się sytuacja bardzo wielu gospodarstw domowych. W powyższych okolicznościach zachodzi po prostu konieczność zdobywania dodatkowych środków. Oferują je liczne firmy pożyczkowe. Gotówka jedynie na dowód osobisty, od ręki, bez zaświadczeń o zarobkach, bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej i bez żadnych innych zbędnych formalności – tak właśnie firmy pożyczkowe zachęcają ludzi do tego, by chcieli z ich usług korzystać. Rynek pozabankowy stwarza generalnie rzecz biorąc bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór pożyczki.

Nie mniej jednak najchętniej wykorzystywaną opcją jest tak zwana pożyczka chwilówka bez sprawdzania zdolności kredytowej – czyli krótkoterminowa pożyczka opiewająca na niską kwotę (maksymalny próg w poszczególnych firmach jest zróżnicowany, przeważnie mieści się w przedziale od 1000 zł do 1500 zł). Do firm pożyczkowych ludzie zwracają się z wnioskami najczęściej dlatego, ponieważ potrzebne im są pieniądze na bieżące wydatki.

Weryfikacja potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej to podstawowa czynność wykonywana przez wszystkie banki przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych. Od jej wyniku w ogromnym stopniu uzależnione jest to czy kredyt zostanie przyznany, czy nie. każdy, kto na swoim koncie miał lub ma jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe (czyli nie tylko tradycyjny kredyt – w rachubę wchodzą tutaj również karty kredytowe oraz zobowiązania ratalne) figuruje w bazie BIK.

Dłużnicy są oceniani systemem scoringowym, a więc ilość posiadanych przez nich punktów odzwierciedla ich finansową wiarygodność. Gdy ktoś nie posiada wielu punktów, nie ma się co spodziewać, że bank przychyli się do jego wniosku. Obecnie, z uwagi na bardzo wysokie wymagania banków, coraz więcej osób nie może korzystać z usług bankowych. Nie są one jednak pozostawione same sobie, albowiem to z myślą o nich właśnie powstały już jakiś czas temu firmy pożyczkowe w których króluje wręcz pożyczka pozabankowa bez sprawdzania historii kredytowej (Pozyczka-bez-zaswiadczen-2012.com.pl). Aktualnie na naszym rynku działa ich bardzo dużo. Nie sprawdzają swoich klientów w BIK, więc droga do korzystania z ich usług jest otwarta dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Najczęściej do otrzymania pożyczki pozabankowej w zupełności wystarczy dowód osobisty, chociaż jeżeli w rachubę wchodzą wysokie kwoty, wówczas firmy pożyczkowe żądają wystawienia weksli in blanco bądź gwarancji ze strony poręczycieli. Przeważnie jednak ludzie traktują pożyczki pozabankowe jako szybkie pogotowie gotówkowe udzielające wsparcia od ręki, w oparciu o maksymalnie uproszczone procedury.